Yapılan yüksek zamlardan sonra bu kez akaryakıt fiyatlarına indirim geldi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, rafineri marjlarında yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde 1 ila 1,50 TL düzeyinde bir indirim olacağını açıklamıştı. Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı gelen indirimler pompa fiyatlarına yansıdı.

AJANS65 TV - Akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Vergi artışı, dolar kurundaki yükseliş gibi nedenlerden dolayı sürekli yükselen akaryakıt fiyatları, bu kez pompaya yansıyan indirim ile araç sahiplerini sevindirdi.

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda ortalama 82,58 dolardan işlem görüyor.

EPDK'DEN SÜRPRİZ ADIM

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), bazı ülkelerin ham petrole yaptığı indirimlerin tüketiciye yansıtılmasını istedi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, rafineri marjlarında yapılacak güncelleme neticesinde benzin ve motorinde 1 ila 1,50 TL düzeyinde bir indirim olacağını açıklamıştı.

Yılmaz, "Özellikle bazı ülkelerden ithal edilen ham petrol ve işlenmiş ürünler rafineriler için önemli bir kâr avantajına sebep oldu. Bunun tüketicilere de yansıtılması gerekiyor" şeklinde konuştu.

TÜİK Nisan Ayı İşgücü İstatistikleri: İşsizlik Yüzde 8,5'e Düştü TÜİK Nisan Ayı İşgücü İstatistikleri: İşsizlik Yüzde 8,5'e Düştü

Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzine 76 kuruş, motorine 1,10 TL indirim yansıdı.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan