14 saat önce Bölge

Van Gölü açıklarında bulunan Akdamar Adası'nda bir ziyaretçi, yere düşerek başını taşa çarptı. Olayı gören diğer ziyaretçiler ilk müdahaleyi yapmaya çalıştı, ancak isim Hasan olan Kayseri'den misafir olarak gelen şahıs, geciken sağlık müdahalesi nedeniyle hayatını kaybetti.

15 saat önce Genel

Alaçatı Mahallesi Deliklikoy mevkisindeki ormanlık, makilik ve otluk alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla yayıldı. Yangını kontrol altına alma çalışmalarında durum iyiye giderken, yangında 3 kişi yaşamını yitirdi.

16 saat önce Ekonomi

Altı aylık enflasyon rakamlarının netleşmesiyle birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yüzde 24,73 oranında zam yapılacağı açıklandı. Ancak bu zam, kök maaşlara uygulanacak ve en düşük emekli maaşı alan yaklaşık 1,8 milyon kişi için 'sıfır zam' durumu söz konusu olacak.

16 saat önce Ekonomi

Kira sınırı kalktıktan sonra, ev sahiplerinin talepleri ve kira bedellerindeki artış, kiracılar için yeni zorluklar doğuruyor.

16 saat önce Bölge

Van’ın Tuşba ilçesinde gölete giren 15 yaşındaki çocuk boğulma tehlikesi geçirdi ve ekipler tarafından kurtarılarak hastanede tedavi altına alındı.

17 saat önce Ekonomi

DİSK/Birleşik Metal-İş Sınıf Araştırmaları Merkezi (BİSAM), Haziran 2024 açlık ve yoksulluk sınırı raporunu açıkladı. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 19 bin lirayı, yoksulluk sınırı ise 65 bin lirayı geçti.

1 gün önce Ekonomi

İstanbul’un Bahçelievler ilçesindeki bir pazar yerini ziyaret eden TİP Genel Başkanı Erkan Baş, yurttaşların ve pazarcı esnafının sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini anlattı.

1 gün önce Bölge

Van Gölü'ne giren 3 arkadaştan ikisi boğularak hayatını kaybetti. Akıntıya kapılan Ramazan Babat ise 2 kilometre açıkta sağ olarak kurtarıldı.

1 gün önce Bölge

Van'ın Tuşba ilçesinde, Van Gölü'nde yüzmek için giren 1 kişinin boğulduğu ihbarı üzerine ekipler, 2 kişinin cansız bedenine ulaştı. Üçüncü kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

1 gün önce Genel

Adana'nın kuzey kısımlarında etkili olan fırtına ve sağanak, evlerin çatılarını uçurdu, reklam panolarını devirdi ve bir şantiyede kule vincin devrilmesine neden oldu.