Elazığ Emniyetinin AKP’li isimlere yönelik yaptığı operasyonlar sonrasında MHP’den sert tepki geldi. MHP eski milletvekili adayı ve Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Orhan Özbey, Elazığ Emniyeti’ni FETÖ ile suçladı.

AJANS65 TV - Elazığ’da AKP’lilere yönelik peş peşe gelişen tutuklamaların ardından Emniyete yönelik şok suçlama geldi. Elazığ Emniyeti, geçen günlerde AKP’li belediyelere ardı ardına operasyonlar yapmıştı. İlk olarak Elazığ’ın Mollakendi Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Enis Doğan fuhuş operasyonunda tutuklandı. Emniyet, ardından Elazığ Belediyesi’ne yolsuzluk operasyonu gerçekleştirdi.

Belediye’nin Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifi’ne yönelik zimmet soruşturmasında 6 kişi tutuklanmış, başkan yardımcısı Nazif Bilginoğlu ifadeye çağrılmıştı. Seçim öncesinde ardı ardına gerçekleşen operasyonlar AKP’de tepkilere neden oldu. AKP ve MHP’nin ayrı ayrı seçime girdiği Elazığ’da, Emniyet ve yargı içindeki MHP’lilerin AKP’ye operasyon yaptığı iddiaları ortaya atıldı.

FETÖ SUÇLAMASI

Bu olaylar yaşanırken bir suçlama da öğretim üyesi Prof.Dr. Orhan Özbey’den geldi. Elazığ Üniversitesi’nde görev yapan ve geçmişte MHP’den vekil adayı olan Özbey, Elazığ Emniyeti’ne FETÖ ithamında bulunarak şu ifadelerde bulundu:

Antalya Barosu: Soruşturma Hukuka Uygun Yürütülmeli Antalya Barosu: Soruşturma Hukuka Uygun Yürütülmeli

"Hergün silahlı bir olay ve uyuşturucu trafiğinin yaşandığı Elazığ’da; seçime sayılı günler kala ve sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize geleceği haftada, Ak Parti belediye başkanı ile ilişkilendirilip ülke gündemine taşınan fuhuş operasyonunu yapan Emniyet Müdürlüğü’nün zamanlaması çok manidar! FETÖvari operasyonları hatırlattı."

Bu arada Elazığ Emniyeti’nin seçimlerin yaklaşması nedeniyle baskı altında olduğu, soruşturmaları bu nedenle sürdürmekte zorlandığı iddiaları Elazığ’da gündeme gelmeye devam ediyor.(HABER MERKEZİ)