Anadolu Gençlik Derneği Van Şubesi Van'a gelen İranlı turistleri hedef alarak, "“Cadde ve sokaklarımızı saran bu ahlaksız görüntüler, toplumumuzun temeli olan aile müessesesini tehdit etmektedir" dedi.

AGD yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Van’da çarşı merkezi dediğimiz Beşyol, Cumhuriyet Caddesi, Maraş Caddesi gezme ve eğlence amaçlı gelen turistlerin en çok uğradıkları mekânların başında gelmektedir. Ancak bu memleketin insanı olarak ailecek bu caddelerde dolaşmak, yalnız başına dahi gezinmek, alışveriş yapmak; ahlak ve güven açısından sıkıntılı bir hale dönüşmüştür. Gördüğümüz manzara ise bu şahsiyetlerin müstehcen ve gayr-i ahlaki giyim tarzı ile dolaşması. Tüketim sarhoşluğu içerisindeki gece alemleri, halka açık yerlerde alkol kullanımı ve edepsiz eğlence organizasyonları gibi halkımızın çok da görmeye alışık olmadığı ahlaksızca bir yaşam tarzının sergilenmesinin yanında fuhşun yaygınlaşması da cabası. Van halkını rahatsız eden bu görüntüler, özellikle gençlerimize rol model olmakta, süreklilik arzedince de sıradan bir hale dönüşmektedir. Cadde ve sokaklarımızı saran bu ahlaksız görüntüler, toplumumuzun temeli olan aile müessesesini tehdit etmektedir”

Van Gölü'nde Akıntıya Kapılan Üçüncü Kişi Sağ  Olarak Kurtarıldı Van Gölü'nde Akıntıya Kapılan Üçüncü Kişi Sağ Olarak Kurtarıldı

Editör: İdris YILMAZ