Ataması yapılmadığı için Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalışan 26 yaşındaki İngilizce öğretmeni İlyas Bul, çalıştığı sırada geçirdiği kaza sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

AJANS65 TV - Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde çalıştığı sırada dengesini kaybederek düşen ve geçirdiği beyin kanamasından ötürü hastaneye kaldırılan 26 yaşındaki atanamayan İngilizce öğretmeni İlyas Bul hayatını kaybetti.

Sözcü'den Ali Ekber Şen'in haberine göre konuya ilişkin açıklama yapan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Boz, “Bu bir cinayettir. Vebali de gençleri geleceksizleştiren AKP iktidarınındır” dedi.

Boz, şunları söyledi:

Haziran 2024 Açlık ve Yoksulluk Sınırı: Asgari Ücretin Eriyişi Sürüyor Haziran 2024 Açlık ve Yoksulluk Sınırı: Asgari Ücretin Eriyişi Sürüyor

"Akkuyu, ilk günden beri skandalların santrali oldu. Birçok işçinin kölelik şartlarında çalıştırıldığı Akkuyu'da daha önümüzdeki günlerde tüm kamuoyuna yansıyan bir zehirlenme vakası yaşandı. İnsanların canını ucuz gören bu siyasi iktidar, halka bu zulmü reva görüyor. Sonuç ne oldu? Hiçbir şey. Çünkü denetim yok, tedbir yok.

Bu kardeşimiz atanamadığı için çareyi Akkuyu'da çalışmakta bulmuş. Bu, ülkedeki gençlerin yaşadığı gerçekliğin resmidir. Gençler geleceksizleştirildi. Bakın atanamayan öğretmen diyoruz.

Okulda öğrencilerle birlikte olması gereken bir öğretmenin, Akkuyu Santrali cehenneminde son bulan yaşam mücadelesini konuşuyoruz. Gencecik bir öğretmenin Akkuyu cehenneminde yaşamını yitirmesinin sorumlusu AKP iktidarıdır.

Bu gencimizin ve geleceksizleştirilmiş daha milyonlarca gencimizin yaşadıklarının vebali AKP iktidarının boynunadır. Derhal skandallar ve acı olaylarla gündemden düşmeyen Akkuyu cehennemine el atılmalıdır."

Editör: İdris YILMAZ