İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik düzenlenen operasyonlarla ilgili sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, "Düzensiz Göç ve Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleriyle Mücadelemizi 7/24 Kararlılıkla Sürdürüyoruz!" ifadeleriyle paylaştığı mesajında şu bilgileri verdi:

"Hiçbir düzensizliğe müsade etmedik, etmeyeceğiz. Provokatörlere izin vermedik, vermeyeceğiz. Milli menfaatlerimiz doğrultusunda; kamu düzeni ve güvenliğimizden asla taviz vermeden, insan haklarına, hukuka, medeniyet değerlerimize uygun olarak göç ile aralıksız mücadele ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.

Son 1 haftadır süren 'KALKAN-25' operasyonlarında, Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere yönelik toplam 100 operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda 149 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü yakalandı. 42'si tutuklandı. 21'i hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor. Ayrıca 2 bin 563 Düzensiz Göçmen yakalandı. Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı."

Van'da İmam Cuma Hutbesinde Siyasete Girdiği İddia Edildi, Cemaat Camiyi Terk Etti Van'da İmam Cuma Hutbesinde Siyasete Girdiği İddia Edildi, Cemaat Camiyi Terk Etti

Bakan Yerlikaya, düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığıyla mücadelede kararlılıkla devam edileceğini belirterek, operasyonların sürdüğünü ve milli menfaatler doğrultusunda hiçbir düzensizliğe izin verilmeyeceğini vurguladı.


 

Editör: İdris YILMAZ