Haziran 2024 Açlık ve Yoksulluk Sınırı: Asgari Ücretin Eriyişi Sürüyor Haziran 2024 Açlık ve Yoksulluk Sınırı: Asgari Ücretin Eriyişi Sürüyor

Van’daki yerel seçimlerden sonra yazılı bir açıklama yollayan Van Büyükşehir eski Belediye Eşbaşkanı Bekir Kaya, “Size hizmet etmenin onurunu yaşayan bir belediye eşbaşkanı olarak 31 Mart seçimlerinde ortaya koyduğunuz iradeyi milyon kere selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

AJANS65 TV - 31 Mart yerel seçimlerinde 14’te 14 yaparak ülke gündemine oturan Van halkına bir tebrik mesajı da Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan eski Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bekir Kaya’dan geldi. Mesajında Kaya, “Hepinizi en içten duygularımla selamlıyor, direnişinizi ve bize yaşattığınız onurun önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Kaya, 31 Mart gecesi sandık sonuçlarının açıklanması sürecine göndermede bulunarak, “31 Mart gecesi öyle güzel görünüyordunuz ki hiçbir şey yaşadığımız o duyguyu anlatmaya yetmedi. Size hizmet etmenin onurunu yaşayan bir belediye eşbaşkanı olarak 31 Mart seçimlerinde ortaya koyduğunuz iradeyi milyon kere selamlıyorum” diyerek yeni seçilen Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan tebrik etti.

Kaya şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart’ta hiçbir kentin ulaşamayacağı bir başarı yakalayarak dost düşman herkese Kürt halkının irade beyanının bir kez daha kanıtladınız. Bu başarınıza karşı bazılarının seçimlerden aylar önce “Sinsi bir Pusu”yla iradenize el koymanın planlarını yaptıklarını iyi biliyorduk. Halkın arasına çıkacak yüzleri olmayanlar için en iyi plan buydu elbette. Ahlaki, insani ve vicdani tüm değerlerini yitirmiş bu kişilerin sinsi oyunları Wan halkının direnişi karşısında çökmüş, tarihin çöp sepetine gönderilmiştir.  Bilinmeli ki artık hiçbir güç sizin iradenizi gasp etmeye yeltenemeyecektir.”

‘VAN HALKI KAYYIMCI ZİHNİYETE BİR DERS VERDİ’

Seçilen belediye başkanı yerine mazbatanın ikinci adaya vedilmesine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kaya, “İki gün boyunca sokaklarda tüm ihtişamınızla; iradenize sahip çıktığınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Van halkımız, hem kayyımcı zihniyete, hem akbabalar gibi beklenti içerisinde olanlara tarihi bir ders vermiştir. Wan halkı bu direnişiyle Türkiye siyasetine de yeni bir yön vermiş, tüm direnen halklar için umut olmuştur. Zaferiniz kutlu olsun. Bu zafer için emek veren, mücadele eden, alın teri döken, gece gündüz demeden bu umudu yaratanlara selam olsun. Bu zafer; gençlerin, kadınların, direnenlerin zaferidir. Şimdi artık eşbaşkanlarımızın siz onurlu halkımıza hizmet etme zamanıdır. Bizi umut dolu bir sabaha uyandırdığınız için hepinize minnet duyuyor, güzel günlerde buluşmanın heyecanını yaşıyorum.

Bijî berxwedana Wanê

Bekir Kaya-Silivri Cezaevi”(HABER MERKEZİ)