Bilgisayar fiyatlarına zam gelecek mi? Seçimlerden sonra bilgisayar fiyatlarına ne kadar zam gelecek? Bilgisayar fiyatlarına ne zaman zam gelecek?

Bilgisayar fiyatlarında yerel seçimlerden sonra artış bekleniyor. HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, "Bu yıl bilgisayarlarda TL bazında yüzde 25 civarı fiyat artışı bekleniyor" dedi.

Amerikan bilgisayar, yazıcı ve baskı sistemleriyle donanım üreticisi HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar sektöre dair değerlendirmelerde bulundu.

Gündem Teknoloji programına katılan Urçar, “Dünyada kişisel bilgisayar pazarı yüzde 14 küçülürken Türkiye’de sektör büyüdü. Tüketici bilgisayar pazarı yüzde 36, kurumsal bilgisayarlarda pazarın büyümesi yüzde 16 oldu. Globalde bilgisayar pazarı 225 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Türkiye’de 2.5 milyar dolarlık kişisel bilgisayar pazarı var ve adet olarak 3 milyon adede ulaştı“ bilgisini verdi.

Altın Fiyatlarında Son Durum: Gram Altın Ne Kadar Oldu? Altın Fiyatlarında Son Durum: Gram Altın Ne Kadar Oldu?

‘PAZARDA DARALMA BEKLENİYOR’

Bloomberg HT'den Hande Berktan'ın haberine göre Tüketici elektroniğinde fiyat eğilimine dair konuşan Serdar Urçar, “Yapay zeka mega bir trend. Tüm endüstriye yön veren etken üretken yapay zekayı konuşuyoruz. Üretken yapay zekanın kişisel bilgisayarlarda ciddi büyüme sağlamasını bekliyoruz. Türkiye’de geçen yıl sağlanan büyümenin üstüne bu yıl seçim sonrası ilave mali sıkılaştırma tedbirleri nedeniyle pazarda yüzde 5 ile yüzde 10 arası bir daralma bekleniyor. Yazıcı tarafında fiyatların daha sabit kalmasını bekleniyoruz” dedi.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan