‘Ölüm Komitesi’ Üyesi Reisi Gerçekte Kimdir? ‘Ölüm Komitesi’ Üyesi Reisi Gerçekte Kimdir?

Van TSO’ya yönelik eleştirilerine devam eden İnşaat Mühendisi İzzet Çoban, Van TSO seçimlerinin üzerinden birbuçuk yılın geçtiğini, ama sorunların çözülmediğine dikkat çekti.

AJANS65 TV - Sosyal medya hesabından Vaın Ticaret ve Sanayi Odasına(Van TSO) yönelik eleştirilerini sürdüren İzzet Çoban, sorunların çözülmediğine dikkat çekti. Yapılan oda seçimlerinde Kırmızı Listenin adayı İnşaat Mühendisi İzzet Çoban, sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda seçimlerin üzerinden birbuçuk yılın geçmesine rağmen Van Esnafının ve tacirlerinin sorunlarının çözülmediğine dikkat çekti. Yaptığı paylaşımda Çoban, “VanTSO seçimleri üzerinden bir buçuk yıl geçti, geçen bu sürede dünyada ve ülkede bir çok şey değişti. Ama Van’ın dertleri, sorunları değişmedi. Hiç bir soruna çözüm aranmadı, bulunmadı” açıklaması yapıldı.

‘DEĞİŞMEYEN SOSYAL MEDYA TEHDİTLERİ, SİNKAFLİ KÜFÜRLER, SEÇİM HİLELERİ….’

Çoban yaptığı paylaşımda şu tespitlere yer verdi:

“Değişmeyen birşeyler daha var aslında, VanTSO'da yıllardır süren iktidar mücadeleleri, seçim hilelerine ilişkin bitmek bilmeyen kavgalar, sinkaflı küfürlerle geçen meclis toplantıları, sosyal medya tehditleri, yine sosyal medyada içi boş ve kendi ticaretleri için yaptıkları ziyaret paylaşımları. Yani değişen tek şey zaten itibarı dibe vurmuş bir kurumun itibarındaki negatif değişim. Bir de böyle bir soru sormak lazım VanTSO seçimlerinde bol keseden savrulan  vaatlere ne oldu? VanTSO iktidarının ve muhalefetinin vaatlerinden hangisini gerçekleştirdiği merak konusu. Her platformda bu kötü gidişatı değiştirmek için projelerimizi paylaşmaya hazır olduğumuza dair beyanatlar vermiş olmamıza rağmen bizi ziyaret eden veya kent yararına destek talep eden olmadı. Biz sadece geçtiğimiz bir buçuk yılı sorduk ama yıllardır birbirinin ardılı olan insanlarca yönetilen kıymetli tacirimiz uzun uzun hesap sorabilir. Ne demiştik birbirinin devamı olanlardan değişim beklemeyin.”(HABER MERKEZİ)