Borsada yaşanan dalgalanma halka arzı vurdu. Borsadaki volatilitenin ortasında halka arz endeksi 6 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Son dönemlerde gözde durumda olan halka arzdaki sert düşüş yatırımcıları endişelendiriyor.

AJANS65 TV – 31 Mart Seçimlerine sayılı günler kala etkisini borsada göstermeye devam ediyor. Borsa İstanbul, geçtiğimiz 5 işlem gününü değer kaybıyla tamamlarken, haftanın ilk gününde dalgalı bir seyirde hareket ediyor. Uzmanlar ise borsada ana baskı unsurları olarak, zayıf yabancı yatırımcı ilgisini, sıkılaşması beklenen likiditeyi ve ek faiz artırımını öne çıkarıyor.

AKP'den emekli maaşı açıklaması AKP'den emekli maaşı açıklaması

Bu kapsamda yurt içinde bu hafta en önemli gündem maddesi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) alacağı para politikası kararları olacak. Faiz belirsizliğinin ortasında borsada halka arz endeksinde yaşanan düşüş ise dikkati çekiyor. Buna göre haftalık bazda aralıksız kaybını 3’üncü haftaya taşıyan endeks, bugün 105.488,27 puana kadar gerileyerek 5 Şubat tarihinden bu yana en düşük seviyeyi gördü.(HABER MERKEZİ)