Yaşanan vahşet akıllara durgunluk verdi. Adana seyhan’da boşandığı Fadime K. adlı kadını eve kilitledikten sonra ateşe veren fail erkek Muhammet G., gözaltına alındı. Kadının vücudunda ağır yanıklar oluştuğu aktarıldı.

AJANS65 TV - Kadına yönelik bir şiddet haberi de Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi'nden geldi. Mahallede yaşayan Fadime K. (41), boşandığı Muhammet G. (57) adlı erkekle henüz belirlenemeyen nedenle tartıştı.

Tezgahtarlık yapan çocuk, Erkan Baş’a dert yandı: 'Benim yaşımdaki çocuklar mahallede top oynuyor' Tezgahtarlık yapan çocuk, Erkan Baş’a dert yandı: 'Benim yaşımdaki çocuklar mahallede top oynuyor'

Bu sırada oğlu E.G.'yi (17) markete gönderen Muhammet G., Fadime K. ile tartışmasını sürdürdü. Muhammet G., tartışmanın büyümesi üzerine Fadime K. içeride olduğu sırada evin kapısını kilitleyip ikameti ateşe vererek kaçtı.

EVDE MAHSUR KALDI

AA’nın haberine göre çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye yönlendirilen itfaiye ekipleri evdeki yangını söndürdü. Evde mahsur kalan ve banyoya sığınan Fadime K.'yi de kurtaran ekipler, kadına oksijen maskesiyle müdahalede bulundu.

Yangın nedeniyle vücudunda yanıklar oluşan Fadime K. ile marketten döndükten sonra evdeki dumandan etkilenen oğlu E.G., sağlık ekiplerince Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Evi ateşe verdiği sırada kollarından yaralanan şüpheli Muhammet G. ise, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonla olaydan kısa süre sonra merkez Sarıçam ilçesinde yakalandı.

Öte yandan, Muhammet G. hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu bildirildi.

(HABER MERKEZİ)

Editör: İdris YILMAZ