AKP'den emekli maaşı açıklaması AKP'den emekli maaşı açıklaması

Yerel seçimlerden istediği sonuçları alamayan ve büyük bir başarısızlığa imza atan İYİ Parti lideri Akşener, saat 14.30’da basın toplantısı düzenleyecek.

AJANS65 TV  - Muhalefette olmasına rağmen sürekli olarak iktidar ile birlikte hareket ettiği eleştirilerine muhatap olan ve yerel seçimlerden yüzde 3.7’lik sonuçla çıkan İYİ Parti’de gözlerin çevrildiği Genel Başkan Meral Akşener, bugün saat 14.30’da Genel Merkezde basın toplantısı düzenleyecek.

Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Prof. Dr. Bilge Yılmaz, dün akşam sosyal medyadan yaptığı açıklama ile Akşener’i de istifaya çağırmıştı. Eski İYİ Partili ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi İbrahim Özkan da sosyal medya hesabından Akşener’in kurultay kararı alarak yeniden aday olmayacağını iddia etti. Ancak gece saatlerinde İYİ Parti’den gelen açıklamada Akşener’in bugün bir basın toplantısı yapacağı bunun dışındaki bilgi ve haberlere itibar edilmemesi istendi.

Akşener, yerel seçimler öncesinde yaptığı açıklamada başarılı olamazsa evine döneceğini söyleyerek istifa kararı alabileceğinin işaretini vermişti. (HABER MERKEZİ)