Erdoğan'ın Şentürk Ataması: AYM'yi Eleştiren Hakim Başsavcı Oldu Erdoğan'ın Şentürk Ataması: AYM'yi Eleştiren Hakim Başsavcı Oldu

Yazılı bir duyuru yapan Van Büyükşehir Beyeriyesi, kaldırım ve caddeleri kullanan esnaflara yönelik gerekli uyarıların yapıldığına dikkat çekilerek, “Bu uyarımızı yineliyoruz ve sokak ve kaldırımların görüntü kirliliğine neden olan tüm tezgâhların 13 Mayıs Pazartesi günü itibariyle belediyemiz zabıta ekipleri tarafından kaldırılacağını önemle belirtmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

AJANS65 TV - Van’da uzun zamandır kaldırım, cadde ve sokakların esnaf tarafından işgal edilmesine yönelik çalışmalarını tamamladığını belirter Van Büyükşehir Belediyesi yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada, “Bilindiği üzere yıllarca kayyım rejimi tarafından yönetilen kentimiz, birçok anlamda tahribata uğratılmış, her alanda devasa bir sorunsalın içerisine hapsedilmiştir. Kentleşme, kent bilinci, kentin adil, verimli ve yerinde kullanımı ile temiz bir kent gibi olgular maalesef ki çokça geri plana atılmış, şehrimiz ciddi anlamda hor kullanılmıştır” ifadelerine yer verildi.

‘KENT GENELİNDE ÜST SEVİYEDE BİR GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞMUŞTUR’

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Bundan sebeptir ki, Van’ın hangi cadde ve sokağına baksanız usulsüz bir şekilde konumlanmanın gerçekleştiğini görmekteyiz. Cadde ve sokakların seyyar tezgâhlar ile dolması, yine birçok sokağımızda esnafın düzensiz bir biçimde masa ve sandalyelerini yerleştirmiş olması, kent genelinde üst seviyede bir görüntü kirliliği yaratmakta ve bu durum yurttaşlarımızın ciddi manada tepkisine neden olmaktadır.

Bu görüntü kirliliğinin ve düzensizliğin ortadan kaldırılması için belediyemiz Zabıta Daire Başkanlığı tarafından bir süredir çalışma başlatılmış, bu çalışma çerçevesinde sokakların usulsüz kullanımına neden olan seyyar satıcılar ve esnaf tek tek uyarılmaya başlanmıştır.

Bu uyarılar çerçevesinde ayrıca oluşan bu düzensizliğin giderilmesi için belli bir takvim belirlenmiş olup, bu takvime uyulması için gerekli bildirimler yapılmıştır. Bu uyarımızı yineliyoruz ve sokak ve kaldırımların görüntü kirliliğine neden olan tüm tezgâhların 13 Mayıs Pazartesi günü itibariyle belediyemiz zabıta ekipleri tarafından kaldırılacağını önemle belirtmek istiyoruz.”(HABER MERKEZİ)