Van Büyükşehir Belediyesi hasta ve yardıma muhtaç yurttaşlar için hizmete sunduğu hasta nakil ambulansı dar gelirli yurttaşların umudu oldu.

AJANS65 TV - Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç ve sağlık kuruluşlarında sürekli tedavi olması gereken, yatalak ve diyaliz hastası yurttaşlar için ücretsiz ambulans imkânı sağlıyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 3 ambulans 10 personelle verilen hizmetle günlük 20 hastaya ulaşılıyor.

Kılıçdaroğlu’nun Eski Danışmanı Gizli Tanığı Neden Kaçırdı? Kılıçdaroğlu’nun Eski Danışmanı Gizli Tanığı Neden Kaçırdı?

Hastalar evlerinden sağlık personelleri tarafından sedye ve tekerlekli sandalyeler yardımıyla alınıp, hastanelerindeki tedavilerinin ardından ise yeniden evlerine bırakılıyor.

Akköprü mahallesinde ikamet eden 72 yaşındaki Alzheimer hastası Zühre Yılmaz da uzman sağlık personelinin refakatinde evinden alınarak kontrollerinin yapılacağı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakil edildi.

Burada yapılan tetkik ve kontrolleri tamamlanan hasta Yılmaz, daha sonra tekrar evine bırakıldı. Yılmaz’ın yakınları Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Eşbaşkanlarımız Abdullah Zeydan ve Neslihan Şedal’a teşekkür etti.

Ayrıca hizmetten yararlanmak isteyen yurttaşlarımız (0432) 222 1234 numaralı telefon ile iletişim kurabilirler.(HABER MERKEZİ)

Bşb 5Bşb 4Bşb 3Bşb 2Bşb 1