İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde yaşanan silahlı saldırıya ilişkin gözaltı sayısının 90'a yükseldiği açıklandı. Dün yaşanan saldırıda iki DHKP/C üyesi ile bir de sivil vatandaş hayatını kaybetmişti.

AJANS65 TV – Dün İstanbul Çağlayan Adliyezi önünde DHKP/C'li Emrah Yayla ve Pınar Birkoç'un polis kontrol noktasına yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturmada gözaltı sayısı 90'a yükseldi.

Erdoğan, Sigara Satışını Durdurma Planını Değerlendiriyor: İngiltere Modeline Bakış Erdoğan, Sigara Satışını Durdurma Planını Değerlendiriyor: İngiltere Modeline Bakış

Dün saat 11.35 sıralarında saldırı sonrasında çıkan çatışmada DHKP-C üyesi Emrah Yayla ve Pınar Birkoç öldürüldü. Olayda Dilfıraz Karataş isimli bir vatandaş da yaşamını yitirirken üçü polis beş kişi de yaralandı.

Saldırının ardından dünden bu yana olayla bağlantılı olduğu değerlendirilen kişilere yönelik İstanbul’da zincirleme operasyonlargerçekleştirilerek  67 adrese baskın düzenlendi. İkitelli, Küçükçekmece, Sarıyer, Beyoğlu, Okmeydanı ve Esenyurt başta olmak üzere pek çok noktada dünden bu yana devam eden operasyonlarda gözaltına alınan şüpheli sayısının 90’a yükseldiği öğrenildi. (AA)

Editör: Muhittin Botan