Van’da bu gün akşam saatlerinde Başkale İlçesi, Güzeldere mevkisinde meydana gelen çığ felaketinde yaralananları hastanede ziyaret eden Dem Parti Van İl Örgütü, yaşananlar hakkında bilgi aldıktan sonra kısa bir açıklama yaptı.

AJANS65 TV - Van’ın Başkale İlçesine bağlı Güzeldere mevkisinde bu gün saat 17:30 sularında meydana gelen çığ felaketinde bir kişi yaşamını yitirirken, 14 kişinin deyaralandığı bilgisi alınmıştı. Yaralılardan 9 tanesi Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, geriye kalanlar da başka hastanelere kaldırılmıştı.

Olayın duyulması ile birlikte Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek yaralıların durumu hakkında bilgi alan Dem Parti Van İl Örgütü kısa bir açıklama yaptı.

Dem Parti Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi tarafından yapılan açıklamada, “Van’ın Başkale ilçesi Güzeldere geçidinde yaşanan çığ felaketinde malesef bir yurttaşımız yaşamını yitirdi, 14 de yaralımız var” açıklaması yapıldı.

Hastanede yaralıları ziyaret eden Dem Parti heyetinin konuyla ilgili bilgi aldığı ve yaralıların durumlarının iyi olduğu bilgisi paylaşıldı.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan