AJANS65 TV

Yeni başkan Noriyuki Higaşiyama, yaygın olarak "Johnny's" olarak bilinen ajansın adını "Smile-Up" olarak değiştireceğini ve feshedilmeden önce sadece Kitagava'nın istismar ettiği kişilere tazminat ödemeye odaklanacağını söyledi. Yetenek yönetimi işini devralmak için ayrı bir şirket kurulacağını ve kalmak isteyen kişi veya gruplarla sözleşmelerin yenileneceğini söyleyen Higaşiyama, bu şirketin yeni isminin sanatçıların hayranları tarafından seçileceğini de belirtti.

LGS Sınavında Soru Tartışması: Ders Kitaplarında Bulunmayan Bilgi! LGS Sınavında Soru Tartışması: Ders Kitaplarında Bulunmayan Bilgi!

YILDIZ OLMAK İSTEYEN YÜZLERCE ERKEĞİN İSTİSMAR EDİLDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Şimdiye kadar 325 kişinin cinsel istismar nedeniyle yetenek ajansından tazminat talep ettiği de açıklandı. Sadece erkek şovmenleri temsil eden ajans, 2019'da ölen Kitagawa'nın en azından 1970'lere kadar yıldız olmak isteyen yüzlerce erkek çocuğu ve genç erkeği istismar ettiğini geçen ay kabul etmişti. Kitagawa'nın yeğeni Julie K. Fujişima geçen ay ajans başkanlığından istifa ederek özür dilemiş, reform ve tazminat sözü vermişti. Kitagava'nın istismarına ilişkin ilk haberler 1999 yılında yerel magazin gazetesi Shukan Bunshun'da yer almış, ancak Mart ayında BBC tarafından yayınlanan bir raporun ardından daha fazla mağdurun ortaya çıkmasıyla skandal bu yıl patlak vermişti.

'KİTAGAVA'NIN İZLERİNİ BU DÜNYADAN SİLMEK İSTİYORUM'

Editör: İdris YILMAZ