Kara para aklama iddialarıyla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında olduğu çok sayıda kişinin el konulan malvarlıklarının akıbetinin yanıtı yeni yargı paketinde.

AJANS65 TV - Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan yeni yargı paketinde, suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan ile aralarında Dilan ve Engin Polat çiftinin de yer aldığı sosyal medya fenomenlerinin el konulan şirketlerinin nasıl yönetileceği ve satışına ilişkin düzenlemeler bulunuyor.

TÜİK Nisan Ayı İşgücü İstatistikleri: İşsizlik Yüzde 8,5'e Düştü TÜİK Nisan Ayı İşgücü İstatistikleri: İşsizlik Yüzde 8,5'e Düştü

5 YIL SÜRE İLE KAYYUM ATANACAK

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, TMSF tarafından bu şirketlere 5 yıl süre ile kayyum atanacak. Bu işletmeler, TMSF tarafından satışa çıkarılabilecek. Öte yandan elde edilen gelirden varsa önceden kalan borçlar ödenecek. Kalan para ise kamu bankalarına aktarılacak.

HUKUKÇULARIN BEKLENTİSİ: YARGILAMA OLMAYACAK

Ayrıca yeni yargı paketi, sosyal medyadan yapılan hakaret suçlarında da bir değişikliği kapsıyor. Buna göre, hakaret dosyalarında uzlaşma şartı aranmayacak.

Hukukçular “Hakaret suçlarının ön ödeme kapsamına alınması düşünülüyor. Yani, para cezası ödenecek ve yargılama olmayacak” diyor. (HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan