Duruşma Detayları:
Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat, Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirme suçundan yargılandıkları davada bugün hakim karşısına çıktı. Duruşma sırasında Dilan Polat fenalaşarak baygınlık geçirdi. İnfaz koruma memurları hemen doktor çağırdı.

Dilan Polat'ın Durumu:
Gazeteci Emrullah Erdinç, sosyal medya hesabından duruşmayı anbean paylaştı. Mahkeme başkanının, "Allah'ım hiçbir suçum yok" diyerek fenalaşan Dilan Polat'ın salondan çıkarılmasını istediğini, ancak avukatların müdahalesiyle Polat'ın salonda kalmasına karar verildiğini belirtti. Ancak daha sonra Dilan Polat salondan çıkarıldı.

Aile İlişkileri:
Duruşma sırasında Engin Polat, duruşmaya gelen kızı Nilda Polat'ın doğum gününü kutladı. Bu esnada yaşananlar nedeniyle duygusal anlar yaşandı.

Geçmişteki Olaylar:
Banu Parlak'ın güzellik merkezine geçen yıl 1 Ekim'de düzenlenen silahlı saldırıyı Dilan ve Engin Polat çiftinin azmettirdiği iddia edilmişti. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede, Dilan ve Engin Polat çifti ile Sezgin Polat'ın 'Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit' ve 'Mala zarar verme' suçlarından toplamda ayrı ayrı 8 yıla kadar hapsi talep ediliyordu.

AKP'nin Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Yönelik Yasa Teklifi Meclis'e Sunuldu AKP'nin Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Yönelik Yasa Teklifi Meclis'e Sunuldu

Banu Parlak'ın Şikayeti:
Geçtiğimiz haftalarda, Polat çifti ile hakim karşısında bir araya gelen Banu Parlak, davadan günler sonra şikayetini geri çektiğini açıkladı. Parlak, "Yaşamış olduğum korkunç olay sonrasında eski arkadaşım Dilan Polat ve ailesi aynı dönemde zorlu süreçlerden geçmemiz sebebiyle görüşme sağlayamamıştık. Yakın süreçte aile ortamında bir araya geldik ve yaşadığımız zorlukları birbirimize anlattık. Nilda'nın bana 'Banu abla annem senin kurşunlandığın gün çok ağladı' demesi üzerine dosya benim için kapanmıştır," ifadelerini kullandı.

Bu dava, kamuoyunda büyük ilgiyle takip ediliyor ve gelişmeler merakla bekleniyor.

Editör: İdris YILMAZ