Seçimlere sayılı günler kala ADA Araştırma, Antep ve Diyarbakır’da gerçekleştirdiği seçim anketi sonuçlarını paylaştı. Simit satan çocuğa bir tepsi için 100 lira vermesiyle gündem olan AKP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden'in de oy oranı şaşırtmazken, Dem Parti’nin oy oranı da belli oldu.

AJANS65 TV – 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala ADA araştırma'nın Diyarbakır anketine göre; AKP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden sadece yüzde 28,2 oranında oy alıyor. Bilden'in kentte ziyaretler gerçekleştirirken simit satan bir çocukla yaşadığı diyalog ve verdiği ücret gündem olmuştu.

ADA Araştırma, Antep ve Diyarbakır’da gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını paylaştı.

DİYARBAKIR

ADA Araştırma’nın 1-15 Mart tarihleri arasında 1500 kişi ile gerçekleştirdiği ankette katılımcılara "Bu pazar bir yerel seçim olsa Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oyunuzu hangi adaya vereceksiniz?" sorusu yöneltildi.

Sonuçların adaylara göre dağılımı şöyle şekillendi:

Serra Bucak - DEM Parti: Yüzde 59,8

Mehmet Halis Bilden - AKP: Yüzde 28,2

Seçim Anketi

Mart 2019 seçimlerinde HDP Diyabakır'ı yüzde 62,93 ile kazanmış, AKP yüzde 30,99 oy almıştı. Seçimlerden bir süre sonra Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile kentin 13 ilçe belediyesine kayyım atanmıştı.

BİR TEPSİ SİMİDE 100 TL VERMİŞTİ

AKP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, ziyaretleri sırasında simit satan bir çocukla karşılaştı.

O esnada bölge halkıyla da selamlaşan Bilden "Yav sizi öpmeden buna para vereyim az bir şey" sözleriyle "Simidi dağıt" diyerek simitçi çocuğa 100 TL verdi.

Simit satan çocuk ise Bilden'e "100 liraya simit gelmiyor ki" yanıtını verdi. Bilden de çocuğun sözlerine verdiği cevapta "100 beğenmiyorsun" ifadelerini kullandı.

Bilden, dikkat çeken anların yer aldığı videoyu sosyal medya X hesabından "Beğenmisen he… :)" notuyla paylaştı.

Şirketin Antep sonuçları ise şöyle oldu:

Dolar ve Euro Yatırımcısı Kazanmaya Devam Edecek mi? Dolar ve Euro Yatırımcısı Kazanmaya Devam Edecek mi?

Seçim Anketi 2