Van'da Kiracı ve Dükkan Sahibi Arasında Kavga: 1 Yaralı Van'da Kiracı ve Dükkan Sahibi Arasında Kavga: 1 Yaralı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı kırsal Köksalan, Ağaçsever ve Yazçiçeği mahallelerinde çıkan anız yangını, rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Yangın, bölgedeki köylere doğru hızla ilerleyerek büyük bir tehdit oluşturdu. İtfaiye ekipleri, AFAD, sağlık görevlileri ve jandarma, olay yerine sevk edilerek yangına müdahale etti.

Yangının Bilançosu Ağır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangına ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Köksalan Mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köylerinde meydana gelen yangında 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 44 kişinin ise yaralandığını duyurdu. Yaralılardan 10'unun durumunun ağır olduğunu belirten Koca, olay yerine 35 ambulans ve 7 UMKE ekibinin görevlendirildiğini açıkladı.

Yangın Kontrol Altına Alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde çıkan yangının yoğun çalışmalar sonucu tamamen kontrol altına alındığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, soğutma çalışmalarının devam ettiğini ve yangında Diyarbakır'da 3, Mardin'de ise 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini belirtti.

Editör: İdris YILMAZ