Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre 3 kişi toprak altında kaldı. Bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi.

Erzincan'da yaşanan altın madeni faciasının ardından Elazığ'dan bir kötü haber daha geldi. Maden ocağında meydana gelen göçükte 3 işçinin toprak altında kaldığı belirtiliyor. AFAD ve UMKE dahil birçok ekip olay yerine sevk edildi.

Elazığ Valisi Ömer Toraman, katıldığı canlı yayında gelişmeleri paylaştı. Toraman, "Krom madeninde göçük yaşandı. 4 işçiden 1'i kurtarıldı ve durumu iyi. 3 işçinin kurtarılması için çalışmalar devam ediyor." açıklamasını yaptı.

AFAD'dan yapılan açıklamada ise, "Elazığ ilimiz Alacakaya bölgesinde bir maden ocağında göçük meydana gelmiş olup ilk belirlemelere göre 3 maden işçisinin göçük altında kaldığı bilgisi alınmıştır. Olay bölgesine AFAD, İtfaiye, Jandarma ve 112 Acil Sağlık Ekipleri sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.

Hakkari'de Siyasi Partiler ve STK'ların Öncülüğünde "Demokrasi Yürüyüşü" Başladı Hakkari'de Siyasi Partiler ve STK'ların Öncülüğünde "Demokrasi Yürüyüşü" Başladı

(HABER MERKEZİ)

Editör: İdris YILMAZ