Ajans65-Van, Emekli-Sen Şubesi, artan yaşam maliyetleri ve ekonomik zorluklar nedeniyle emeklilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek amacıyla Ehmedé Xanê Parkı'nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, çok sayıda emekli katılım gösterdi.

Emekli-Sen Van Şube Başkanı Timur Sayyiğit, yapılan basın açıklamasında, yüksek enflasyon ve artan fiyatlar karşısında emeklilerin mağduriyetinin sürdüğünü vurguladı. Sayyiğit, 10 bin lira maaş alan emeklilerin geçim sıkıntısı çektiğini, 25 yıl boyunca peşin primlerini ödeyerek ülkenin bugünlere gelmesi için fedakarlık yaptıklarını belirtti.

Gök gürültüsünden korkup, fenalaştı: 23 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti! Gök gürültüsünden korkup, fenalaştı: 23 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti!

Sayyiğit, hükümetin emeklileri yok sayarak açlığa mahkum ettiğini ifade etti. "Kendileri en lüks arabalara binerek, lüks hayatı yaşayarak ülkeye yük olmuyor ama biz emekliler yük oluyoruz," diyen Sayyiğit, emeklilerin cebinden çıkan vergilerle yetkililerin yüksek maaşlar aldığını söyledi. Ayrıca, en düşük ev kiralarının 10 bin lira olduğu bir düzende emekli maaşlarına zam yapılmadığını ve bütçede para olmadığının söylendiğini dile getirdi.

İktidarın 2024 yılını "emekli yılı" ilan etmesine rağmen, bu söylemlerin sadece siyasetten ibaret olduğunu ve emeklileri açlığa mahkum ettiğini belirten Sayyiğit, "Bu ne vicdan, ne de ahlaktır. Biz emekliler en büyük tepkimizi sandıkta vereceğiz," şeklinde konuşmasını tamamladı.

Editör: İdris YILMAZ