İstanbul'da emniyet mensubu olduğunu iddia ederek trafik polisini azarlayan ve kendisine korna çalan bir sürücünün aracına saldırdan kişi gözaltına alındı. M.D’nin iddia ettiği gibi emniyet mensubu olmadığı ortaya çıktı.

AJANS65 TV  - İstanbul'da kendisine korna çalınmasına öfkelenerek otomobilden inip etrafa hakaretler yağdıran ve korna çalan cip sürücüsüne emniyet mensubu olduğunu söyleyerek saldıran kişi yakalandı. Sosyal medyada tepki çeken şahsın, olay yerindeki bir trafik polisine kızarken iddia ettiği gibi emniyet mensubu olmadığı da ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şahsın emniyet görevlisi değil sivil vatandaş olduğu tespit edilmiştir" dedi. Yerlikaya'nın paylaşımı şöyle:

"Sosyal medyada yer alan ve "İstanbul’da bir şahıs kendisine korna çalan sürücünün önünü keserek camını yumrukladı" başlıklı görüntüler üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce görüntülere yönelik inceleme yapılmıştır. Söz konusu şahsın akan trafikte bir başka aracı durdurup sürücüsünün üzerine yürüdüğü ve taşkınlık çıkarmaya çalıştığı görülmüştür.

Kendisini emniyet mensubu olduğunu iddia eden şahıs emniyet güçlerimize yakalanmıştır. M.D. adlı şahsın emniyet görevlisi değil sivil vatandaş olduğu tespit edilmiştir. "

NE OLMUŞTU?

Olay dün öğle saatlerinde, İstanbul Barbaros Bulvarı'nda yaşandı. Sosyal medyada yayılan görüntülerde, bir otomobil sürücüsünün, kendisine korna çalan  cipin sürücüsüne saldırdığı görüldü. Otomobilden inen sürücü, cipe yumruk atmaya başladı. Önce motosiklet sürücüsü araya girdi. Ardından da olay yerine trafik polisi geldi.

Sağlıkta Şiddet Sona Erene Kadar Mücadeleden Vazgeçmeyeceğiz Sağlıkta Şiddet Sona Erene Kadar Mücadeleden Vazgeçmeyeceğiz

Emniyet mensubu olduğunu iddia eden otomobil sürücüsü, aracını emniyete çektikten sonra cipin kaput bölümüne basarak cipin sürücüsüne tepki göstermeye devam etti. Trafik polisinin araya girmesiyle sürücü olay yerinden uzaklaştı. (HABER MERKEZİ)