Yimdiye kadarki en ilginç dolandırıcılık yöntemi İzmir yaşandı! Karşıyaka'da, kapı kapı dolaşarak kendini PTT görevlisi veya kurye olarak tanıtan, tebliğ olduğunu söyleyerek imza atılacak kısma boş senetler yerleştiren dolandırıcı, polis tarafından yakalandı. Onlarca kişiden imzalı senet toplayan şüpheli, adli kontrolle serbest kaldı.

AJANS65 TV - Hergün farklı bir dolandırıcılık yöndemi ile insanların dolandırılmasına pes dedirtecek yöntem İzmir'in Karşıyaka ilçesinde sergilendi. Uygulanan dolandırıcılık yöntemi 'bu kadar da olmaz' dedirtti.

İlçede kapı kapı dolaşan bir kişi, kendisini PTT görevlisi veya kurye olarak tanıtarak yurttaşlara tebliğ olduğunu, imzalamaları gerektiğini söyleyerek imza atılacak kısma boş senetler yerleştirdi.

Dink'in Katili Samast ve 6 Sanık İçin Davanın Düşürülmesi Talep Edildi Dink'in Katili Samast ve 6 Sanık İçin Davanın Düşürülmesi Talep Edildi

Kağıttan basit bir düzenek yaparak bu şekilde onlarca kişiden imzalı senet topladığı tespit edilen şüpheli F.Y., polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

“Resmi belgede sahtecilik” ve “nitelikli dolandırıcılık” suçlarını işleyen F.Y. adlı şüpheli, sevk edildiği adli makamlarca adli kontrolle serbest kaldı.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan