Van’ın İpekyolu ilçesi Erçek Mahalmlesi’nde bulunan Flamingo Parkının yolu, Devlet Demir Yolları(DDY) tarafından kapatılmıştı. Van ÇEVDER’in parkta yaptığı açıklama ve sonrasında yapılan görüşmeler neticesinde parkın yolu tekrardan açıldı.

HABER: MUHİTTİN BOTAN

Fi̇lami̇ngo Park 12AJANS65 TV - Van’ın İpekyolu İlçesi, Erçek Mahallesi’nde bulunan İpekyolu Belediyesi'ne bağlı Flamingo Parkı, “Kazalara sebebiyet verebilir” gerekçesi ile tren raylarının her iki tarafına hendekler kazılarak parkın yolu kapatılmıştı. Park yolunun kapatılması nedeniyle ilçenin gözde parklarından bir tanesi olan Flamingo Parkı’nın, içeri araç giremediğinden dolayı Parkın içinde bulunan yüzlerce ağaç sulanamaz hale gelmişti.

Belediye yetkilileri, böyle devam etmesi durumunad parkın yok olma ile karşı karşıya bulunduğunu belirtmeleri üzerine, FFi̇lami̇ngo Park 11lamingo Parkı’na giderek incelemelerde bulunan Van Çevre, Tarihi Eserleri Araştırma ve Geliştirme Derneği(Van ÇEVDER), parkta bir açıklama yaparak, muazzam güzelliğe sahip olan parkın yok olmaması için DDY yetkililerine çağrıda bulunmuştu. Ardın da DDY yetkilileri ile bir telefon görüşmesi yapılmıştı.

Yapılan görüşmelerin ardından kazılan hendekler kapatıldı ve parkın yolu tekrardan açıldı.

Konuya ilişkin yeniden bir açıklama yapan Van ÇEVDER Yönetim Kurulu, DDY yetkililerine teşekkür ederek, kurumsal diyalog ve işbirliği ile çözülemeyecek sorunun bulunmadığını kaydederek, “Yeter ki sorunları çözmek isteyelim, yeter ki kentimize ilişkin güzel duygularımızı ön plana çıkartalım” ifadelerine yer verdi.

Türkiye'nin En Güvenilir Siyasetçileri Listesinde Demirtaş da Var Türkiye'nin En Güvenilir Siyasetçileri Listesinde Demirtaş da Var

Yapılan açıklamada ayrıca sorunu gündeme taşıdığı için Van Basınına da teşekkür edildi.