Fenerbahçe Kulübü, bugün gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurul ile başkanını belirlemek için oy verme sürecine başladı. Kulüpte başkanlık için Ali Koç ve Aziz Yıldırım yarışıyor. Oy pusulası rengi belirleme işlemi sonrasında Başkan Ali Koç sarı, Aziz Yıldırım ise beyaz oy pusulasını seçti.

Yunan Ekibi Fatih Terim İle Yollarını Ayırdı Yunan Ekibi Fatih Terim İle Yollarını Ayırdı

1717918572015 65646 2

Fenerbahçe'nin olağan seçimli genel kurulunda toplam 46 bin 410 kongre üyesi oy kullanma hakkına sahip. Yeni başkan ve yönetim kurulu, 2027 yılının haziran ayına kadar görev yapacak. Ancak, erken seçim durumunda bu süre tüzük gereği kısaltılabilir.

1717918480686 65646

Mevcut Başkan Ali Koç'un yönetim kurulu aday listesinde Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya ve Selma Rodopman gibi isimler bulunuyor.

Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu aday listesinde ise Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim ve Tuna Akın gibi isimler yer alıyor.

Editör: İdris YILMAZ