Fethullah Gülen'in Cenazesi Türkiye'ye Getirilecek Mi? Fethullah Gülen'in Cenazesi Türkiye'ye Getirilecek Mi?

Gazeteci Nurcan Yalçın’ın davasında, hakkında başka tanık olup olmadığının emniyete sorulmasına karar verildi.   

AJANS65 TV - Gazeteci Nurcan Yalçın, "örgüt üyesi olmak" ve "örgüt propagandası yapmak" iddialarıyla 22 Kasım 2021 tarihinde 3 yıl 7 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı. İstinaf Mahkemesi, Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeni bir dava ve soruşturma yürütüldüğü gerekçesiyle, iki gelişmenin karara bağlanan davayla ilişkisi incelenmeden hüküm kurulduğunu kaydetti. İstinaf, bu nedenle kararı bozdu.  

Kararın bozulmasının ardından Yalçın'ın yargılanmasına yeniden başlandı. Yalçın’ın ilk duruşması bugün Diyarbakır 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Yalçın ve avukatı Resul Temur hazır bulundu. Yalçın, bozma öncesi verdiği savunmayı tekrar ettiğini belirtti. Yalçın'ın avukatı Resul Temur de önceki beyanlarını tekrar ettiğini ifade ederek, bozma ilamında belirtilen eksikliklerin giderilmesini istedi.  

İddia makamı, dosyadaki eksik hususların giderilmesini talep etti. Mahkeme, Yalçın hakkında devam eden soruşturmanın sonucunun beklenmesine, Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar çıkan ve İstinaf Mahkemesi incelemesinde olan dosyasının örneğinin dosya arasına alınmasına karar verdi. Mahkeme, ayrıca Yalçın hakkında başkaca tanık ya da soruşturma olup olmadığının Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne sorulmasına karar verdi.  

Duruşma 26 Kasım'a ertelendi.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan