Van’da sabah saatlerinde evlerine yapılan baskınla gözaltına alınan gazeteciler Arif Aslan, Lokman Gezgin ve Oktay Candemir’in dosyalarına gizlilik kararı konulduğu öğrenildi.

AJANS65 TV - Van’da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan gazeteci Arif Aslan, Oktay Candemir ve Lokman Gezgin’in dosyalarına kısıtlılık kararı getirildi. Ankara Cumhuriyet Savcılığı kararı ile gözaltına alınan gazeteciler İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor. Gazetecilerle görüşen avukatları, dosya hakkında kendilerine hiçbir bilgi verilmediğini söyledi.

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, gazetecilerin neden gözaltına alındığına ilişkin de bilginin olmadığını aktaran avukatlar, soruşturma ile ilgili Çarşamba ya da Perşembe günü ancak net bir bilgiye ulaşma imkanlarının olduğunu ifade etti.

Diyarbakır’da İki Kadın Gazeteci Gözaltına Alındı Diyarbakır’da İki Kadın Gazeteci Gözaltına Alındı

Gazetecilerle birlikte Van’da çok sayıda kişinin daha aynı dosya kapsamında gözaltına alındığı belirtilirken, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Mali suçlar” iddiasıyla 56 ilde 147 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.(HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan