Özgürlükçü Demokrasi gazetesi çalışanlarının yargılandığı davanın 10’uncu duruşması ertelendi.

AJANS65 TV - Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgürlükçü Demokrasi gazetesi çalışanları hakkında yeniden görülmeye başlayan davanın 10’uncu duruşması görüldü. “Örgüte üye olmak”, “Örgüt propagandası yapmak”, “Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek” ve “Suç ve suçluyu övmek” iddialarıyla açılan dava, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya gazetecilerin avukatları Özcan Kılıç ve Sercan Korkmaz katılım gösterdi.

Mahkeme, avukatların bilirkişi raporlarının incelenmesi ve esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yapmaları taleplerini kabul ederek, duruşmayı 9 Mayıs'a erteledi.  

Gazetecinin Tahliyesine 'Toplumla Bütünleşmeye Hazır Değil' Engeli Gazetecinin Tahliyesine 'Toplumla Bütünleşmeye Hazır Değil' Engeli

CEZA İSTENİYOR

Davada, gazetenin eski editörleri Hicran Urun, Mehmet Ali Çelebi, Reyhan Hacıoğlu, İshak Yasul, Pınar Tarlak ve İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar yargılanıyor. Savcı, 7 Nisan 2022’de verdiği mütalaada gazetecilerin suçlandıkları iddialarla cezalandırılmasını talep etmişti.(MA)

Editör: Muhittin Botan