TİP’in adaylığını geri çektiği Gökhan Zan yeni bir açıklama daha yaptı. Zan, "Benimle birlikte neden suç duyurusunda bulunmadıklarını, bu şantaja neden boyun eğdiklerini anlayabilmiş değilim" şeklinde konuştu.

AJANS65 TV - Hatay’da büyük tartışmalar sonucu Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı yapılan eski futbolcu Gökhan Zan’ın adaylığı Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) tarafından geri çekildi. Konuya ilişkin TİP’ten yapılan açıklamada, "Partimizin asla tasvip etmeyeceği ilişkilere girdiğine dair çeşitli iddialar tarafımıza ulaşmıştır" iddiaları ileri sürülerek adaylığı geri çekilen Gökhan Zan yeni açıklama yaptı.

Adaylıktan çekilmeyeceğini açıklayan Zan, gece saatlerinde bir açıklama daha yayımladı.

GÖKHAN ZAN: ADAYIM VE GERİ ÇEKİLMİYORUM

"Adayım ve çekilmiyorum!" diyen Zan, "TİP Genel Merkezinin beni adaylıktan çekme konusundaki açıklamasının yasal ve siyasal karşılığı yoktur. Şantajla, montajla tehdide boyun eğmeyeceğim. Kişilik haklarıma yapılan saldırılara karşı korkmadım, korkmayacağım" dedi.

TBB’den Ankara’da ‘Büyük Savunma Mitingi’ TBB’den Ankara’da ‘Büyük Savunma Mitingi’

Zan, TİP için de "TİP Genel Merkezinin açıklamasını üzülerek öğrendim. Benimle birlikte neden suç duyurusunda bulunmadıklarını, bu şantaja neden boyun eğdiklerini ve neden bu çetelerden birlikte hesap sormadığımızı anlayabilmiş değilim" ifadelerini kullandı.

Zan, hakkındaki söz konusu ses kaydının da montaj olduğunu ileri sürerek suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.