ABD'nin Suriye'nin doğusundaki Tanaf ve Conoco'da bulunan iki üssüne İHA ve füze saldırısı düzenlendiği ileri sürüldü. İran yanlısı Al Mayadin televizyonunun iddiasına Washington'dan resmi doğrulama gelmedi.

AJANS65 TV - İsrail'e verdiği destek nedeniyle Ortadoğu'da tepki çekmeye devam eden ABD'nin Suriye'deki iki üssünün saldırıya uğradığı iddia ediliyor. Saldırılar, ABD'nin Irak'taki güçlerinin de hedef alınmasının bir gün sonrasında geldi.

Araç Sahiplerine Kötü Haber, Özelleştiriliyor! Araç Sahiplerine Kötü Haber, Özelleştiriliyor!

Lübnan merkezli El Mayadin televizyonunun haberine göre, Suriye'nin doğusunda, Irak ve Ürdün sınırına yakın bir noktada bulunan Al-Tanf üssü insansız hava araçlarıyla hedef alındı. Deyrül Zor bölgesindeki Conoco enerji sahasında bulunan üssün de bir füze saldırısı ile hedef alındığı ileri sürüldü.

İran yanlısı kanalın iddiası konusunda ABD'den henüz resmi açıklama yapılmadı.

ABD Başkanı Joe Biden'ın dün İsrail ziyaretinde Gazze'ye Mısır'dan kısmi insani yardım geçişini sağlamakla beraber İsrail'e koşulsuz destek açıklaması ve 'görülmemiş büyüklükte' bir savunma yardımı vaat etmesi ile eş zamanlı olarak Irak'taki Amerikan askeri güçleri hedef alınmıştı. Anbar vilayetindeki El Asad ve Erbil yakınlarındaki El Harir hava üslerine düzenlenen saldırılarda az sayıda askerin hafif yaralandığı belirtilmişti.

Amerikan yönetimi, geçmişteki benzer saldırılarda İran yanlısı grupları sorumlu tutmuştu.

Editör: İdris YILMAZ