İYİ Parti'den istifa eden eski milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti ile AKP'nin yerel seçimler için anlaştığını iddia etti. Çıray, anlaşma dahilinde AKP'nin İzmir'den aday çıkarmayacağını öne sürdü.

AJANS65 TV - Eski İYİ Parti Milletvekili Aytun Çıray, Nevşin Mengü'nün YouTube kanalında konuk olduğu programda, yerel seçimlere ve İYİ Parti'nin seçim kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çıray'ın 'çok güvendiği bir kaynağına' dayandırdığı iddiaya göre, İYİ Parti ile AKP yerel seçim konusunda bir anlaşma yaptı. Çıray, kaynağının kendisine "İyi Parti'nin Türkiye'nin her yerinde aday çıkarmak şartıyla, İzmir'de AKP'nin aday çıkarmama ihtimali tartışılıyor" dediğini söyledi.

Van Gölü'nde Akıntıya Kapılan Üçüncü Kişi Sağ  Olarak Kurtarıldı Van Gölü'nde Akıntıya Kapılan Üçüncü Kişi Sağ Olarak Kurtarıldı

'MUHALEFETİN KENDİ İÇİNDEKİ AÇIKLAMASI TAYYİP BEY'İ KURTARIYOR'

Çıray, şunları kaydetti:

"İyi Parti'nin istediği gibi davranma hakkına kimse bir şey diyemez ama Türkiye çapında aday çıkarmaları en çok CHP'ye zarar verecektir. Çok güçlü bir liderlik sergiliyorsanız sizin vaadiniz ittifakla seçim kazanmak olmamalı. Bu aşamadan sonra kurulacak bir ittifak da işe yaramaz. Meral Hanım, 'kazanacak aday' sürecine benzer bir süreç yürüttü. CHP, örseleniyor. İyi Partili vekil tarafından HDP'ye, PKK'ya yakın olmakla yorumlandı. Bir başka vekil, biz MHP ve AKP ile ittifak yapmalıyız dedi. İyi Partili bir vekil, İzmir'de bir STK'nın başkanına gidip, başka şeyler teklif etti. 'İster AKP'den ister bizden aday ol, destek vereceğiz' dedi.

Bir süreç yürüyor ve muhalefet açısından iyi bir süreç yürümüyor. Muhalefetin seçime giderken kendi içindeki açıklaması Tayyip Bey'i kurtarıyor. Ankara, İstanbul'u muhalefet alır. Bilinçli CHP seçmeni ve İYİ Parti seçmeni, İstanbul'da Ankara'da CHP'ye oy verir." (HABER MERKEZİ)

Editör: İdris YILMAZ