‘Generalin Aracıyla İnsan Kaçakçılık Yapılmış’ ‘Generalin Aracıyla İnsan Kaçakçılık Yapılmış’

İpekyolu Belediyesi, kimi sosyal medya hesaplarında belediyeleri hakkında yapılan paylaşımların asılsız ithamlara yönelik yazılı bir açıklama yaparak, “Kanser hastası olan ve hastalığından dolayı maske takmak zorunda olan kadın ziyaretçi hakkında sosyal medyada, kişiyi ve kurumumuzu hedef alan bu saygısızca davranışı kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

AJANS65 TV - Van’da yapılan mahalli seçimlerden sonra İpekyolu Belediyesi’nin Dem Partili adaylar tarafından kazanılması sonrasında AKP adayının İl Seçim Kurulu’ya başvurarak, seçilen adayın soruşturmasının bulunduğunu gerekçe göstererek mazbatanın kendisine verilmesi talebinin reddedilmesinin ardından, belediyeye tekrardan kayyım atanmasına yönelik Van’da troll hesapların saldırısına maruz kalan İpekyolu Belediye, yazılı bir açıklama yaparak kendilerini ziyaret eden bir kanser hastası hakkında yapılan sosyal medya paylaşımlarını kınadı.

Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimi sonrasında Eşbaşkanlarımıza tebrik ziyaretleri sürerken; 16 Nisan tarihinde halkımız tarafından yapılan bir ziyarette, Kanser hastası olan ve hastalığından dolayı maske takmak zorunda olan kadın ziyaretçi hakkında sosyal medyada, kişiyi ve kurumumuzu hedef alan bu saygısızca davranışı kınıyoruz. Ayrıca ziyaretçinin yeraldığı fotoğraflar hala sosyal medya hesaplarında bulunmaktadır. Dile getirildiği gibi fotoğrafın kaldırıldığına ilişkin haberler asılsızdır.”(HABER MERKEZİ)