İtalya'da Satnam Singh isimli Hindistanlı göçmen işçi, kolunu plastik paketleme makinesine kaptırdıktan sonra çalıştığı yerden alınarak evine yakın bir yerde yola bırakıldı. İşçi, bu olaydan günler sonra hayatını kaybetti.

CNN International'ın aktardığına göre, büyük tepkiye yol açan bu olay İtalya'daki göçmen işçilerin çalışma koşullarını bir kez daha gündeme getirdi. Olayın yaşandığı Lazio bölgesindeki Latina kasabasında eylem çağrısı yapıldı.

Kopan Kolu Sebze Kasasında Bırakıldı:
31 yaşındaki göçmen işçi Singh, pazartesi günü, Roma'nın güneydoğusundaki Latina kasabası yakınlarındaki bir çiftlikte çalışırken sağ kolunu traktörün arkasına bağlı makineye kaptırdı. Singh, bu olayın üzerine bir araca bindirilerek evine yakın bir bölgeye bırakıldı. Kopan kolu ise sebze toplama kasasında kaldı. Ağır yaralı işçi, çarşamba günü Roma'daki San Camillo hastanesinde hayatını kaybetti.

Olayın ardından çiftliğin sahibi Antonello Lovato hakkında cinayet ve tehlike altındaki kişiye yardım etmeme suçlarından soruşturma açıldı. İtalyan basınına göre, Singh'in düzenli bir iş sözleşmesi ya da oturma izni yoktu ancak son iki yıldır aynı firma için çalışıyordu.

'Müvekkilim Olaydan Bir Saat Sonra Polise Gitti':
Çiftlik sahibinin babası Renzo Lovato, Singh'in 'araca yaklaşmaması konusunda' uyarıldığını ve 'bir kişinin çalışırken ölmesi dolayısıyla üzüntü olduğunu' söyledi. Ailenin avukatı Valerio Righi ise Reuters'a yaptığı açıklamada, müvekkilinin 'olaydan bir saat sonra polise gittiğini' belirtti.

Erdoğan: Savaş riskiyle karşı karşıya kalabiliriz Erdoğan: Savaş riskiyle karşı karşıya kalabiliriz

Satnam Singh'in ambulans çağrılmadan yola bırakıldığı iddiasını değerlendiren avukat Righi, "Yasal süreç sırasında göreceksiniz ki yardım belki de çoğu insanın düşündüğünden daha çabuk çağrıldı" dedi.

Meloni: Umarım Bu Barbarlık Sert Şekilde Cezalandırılır:
İtalya Başbakanı Giorgia Meloni de taziyelerini ileterek Singh'in ölümünü kınadı. Meloni, "Bu, İtalyan halkına ait olmayan insanlık dışı bir eylemdir; umarım bu barbarlık sert bir şekilde cezalandırılır" dedi.

Singh'in ölümünün ardından sendika temsilcileri, Çalışma Bakanı Marina Elvira Calderone ve Tarım Bakanı Francesco Lollobrigida ile bir araya gelerek böyle olayların bir daha yaşanmasını engellemek için yapılması gereken değişiklikleri ele aldı.

Editör: İdris YILMAZ