İŞİD’ten Rusya’ya Tehdit: İşkenceyi Bırakınusya’nın başkenti Moskova’da bir konsere İŞİD’li dört teröristin saldırısı sonucu yaklaşık 140 kişi yaşamını yitirmişti. Saldırı sonrasında saldırganlar yakalanmıştı. Saldırı sonrasında katliamı üstlenen IŞİD yakalanan teröristlerin sorgu videolarının sosyal medyada yayınlanmasının ardından bir tehdit mesajı yayınladı.

AJANS65 TV - Moskova saldırısını üstlenen İŞİD, Rusya’yı tehdit etti. Saldırganların gözaltına alındığına ilişkin videoların basına servis edilmesi sonrasında Putin’in gözdağı verdiği düşünen İŞİD, tehdit savurdu. Bir görsel paylaşan IŞİD, elinde bıçak tutan bir teröristin görselinin yer aldığı paylaşımda, "Tüm vahşi Ruslara! IŞİD mahkumlarına işkence etmeyi bırakın. Dikkat edin! Esir kardeşlerimiz için sizden intikam alma fırsatımız olmadığını düşünmeyin. Cuma günkü saldırıda size şunu kanıtladık: Allah'ın izniyle IŞİD'in mücahitleri, yaptığınız her türlü vahşetin cezasını size kesebilir" paylaşımına yer verildi.

Moskova Saldırısının Arkasında Hangi Ülkeler Var? Moskova Saldırısının Arkasında Hangi Ülkeler Var?

Mesajın devamında, "Yakalananlara sizin adınıza işkence yapılması ve videolarının yayınlanması, binlerce kardeşine olan kana susamışlığınızı artırıyor. Bu sefer kafanıza öyle bir vuralım ki, Allah'ın izniyle gelecek nesiller sizi hatırlasın ve bu geçmiş acılar ve yaralar unutulsun" ifadeleri yer almakta.