İstanbul Van Çaldıran Çevre Köyleri Kültür Yaşam Derneği 30 Nisan Pazar günü başlattığı Maşuk Çelik futbol turnuvasını bugün düzenlenen görkemli bir programla sona erdi.

Haramidere Beysan Sanayi Spor Tesislerinde yapılan final maçı ile turnuva sona erdi. Turnuvaya Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Van’ın birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Açılış konuşmasında konuşan Van Çaldıran Çevre Köyleri Kültür Yaşam Derneği başkanı Mehmet Ürgen şunları söyledi:” Değerli Hemşerilerim ve kıymetli misafirler Van Çaldıran Çevre Köyleri Kültür, Yaşam Derneği olarak Üyemiz merhum Maşuk Çelik'in anısına bu yıl 8.'sini düzenlediğimiz geleneksel futbol turnuvasının finaline hepiniz hoş geldiniz.

Toplam 26 takımın katılım sağladığı turnuva, İlk günden itibaren centilmenlik anlayışı ile finale kadar gelmiştir. Final heyecanını yaşadığımız bugünde bizi en çok mutlu eden şey tabi ki öncelikle oyuncu kardeşlerimizin turnuva boyunca ciddi bir kalıcı sağlık sorunu yaşamamış olmasıdır. Bu güzel organizasyonda emeği geçen başta gençlik ve Spor kurulumuz olmak üzere tüm dostlarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu güzel ve anlamlı etkinlikte mücadele eden tüm takımlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu sene düzenlenen turnuvada ortaya koyduğu mücadele ve taktiklerle finale çıkan takımlarımızı kutluyor, finale yakışır bir mücadele ortaya koyarak bu senenin şampiyonu olan Biterler Spor takımını yürekten tebrik ediyorum.  Başarılarının devamını diliyorum. Sporla ve sağlıkla kalın”. Dedi.

Hakkari ve Van'da Etkili Kar Yağışı: Yollar Kapandı, Ulaşım Aksadı Hakkari ve Van'da Etkili Kar Yağışı: Yollar Kapandı, Ulaşım Aksadı

26 takımın katıldığı turnuvada kazanan takımlar şunlar.

1. Biterler Spor (Özalp Hacikışla köyü)

2. Y.B.A İnşaat Spor (Çaldıran Güngören köyü)

3. Grosmar Birlik Spor