İYİ Parti'nin Karaisalı İlçe Başkanı Mustafa Kuşdemir, yerel seçimde aday belirleme sürecinde 'liste dayatması' yapıldığını öne sürerek ilçe yönetim kuruluyla birlikte istifa ettiğini açıkladı.

AJANS65 TV – İstifaların devam ettiği İYİ Parti’de bir istifa da Adana’dan geldi. Adana'nın Karaisalı ilçesinin İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Kuşdemir ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, beraberinde birçok parti üyesiyle birlikte istifa etti.

Geçtiğimiz günlerde de İmamoğlu İlçe Başkanı Hüseyin Bargöz ve Pozantı İlçe Başkanı Mustafa Arıkan istifa etmişti. İstifa eden İlçe Başkanları, istifa sebebinin meclis üyesi aday listelerinin hazırlanmasında ilçe başkanlıklarının dahil edilmemesi olarak açıkladı.

‘BİZİ SADECE BASAMAK OLARAK KULLANIYORLAR’

Kuşdemir istifa sonrası yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Parti teşkilatını, üyeleri ve şahsımı sadece ve sadece basamak olarak kullanan ve bizleri bir avuç insan topluluğu olarak görerek 'ezeceğinden' bahsetme haddini aşan bir aday ile yola devam edemezdim. Uzlaşı ve diyalog ortamında bir türlü buluşamayan, ekipçiliği ve emeği görmezden gelen, seçilmek üzere yola çıkmasına rağmen daha seçilmeden güç zehirlenmesi yaşayan, her şeyden önemlisi parti teşkilatını ve ilçe başkanlık makamını yok sayarak liste dayatmaya kalkışan bir adayla seçime gitmek şahsım ve Karaisalı halkı için saygısızlık olacak idi. Teşkilat ile hareket etmek yerine kendi ailesiyle birlikte hareket eden ve tüm kararları aile içinde alan bir adayla seçim kazanılacağına olan inancım da gittikçe zayıflamaktadır."

Beyaz Saray Önünde Filistin Destek Eylemi: Çadır Nöbeti Devam Ediyor Beyaz Saray Önünde Filistin Destek Eylemi: Çadır Nöbeti Devam Ediyor

İstifa eden İlçe Başkanları, meclis üyesi aday listelerini İYİ Parti'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayyüce Türkeş ve ona bağlı bir ekibin tek başına hazırladığını ileri sürdü. (HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan