İYİ Parti'de protestolar görevden aldırdı. Ankara'da aday tanıtım toplantısında bir grup adayları protesto edince, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım görevden alınarak yerine il yöneticilerinden Akif Sarper Önder atandı.

AJANS65 TV – İYİ Partide istifalardan sonra bu kez de protestolar görevden aldırdı. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım Ankara ilçe adaylarının tanıtım törenindeki tartışmalar ve protestolar sebebiyle görevden alındı. Yerine de Ankara İl Yöneticilerinden Akif Sarper Önder, il başkanı olarak atandı.

İL BŞAKANI VE KÜRŞAT ZORLU’YU PROTESTO ETTİLER

İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki tanıtım toplantısında Etimesgut ilçe örgütü, belirlenen adayın kendi adayları olmadığını belirterek İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak'ı ve Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu'yu protesto etti. Etimegut ilçe örgütü yöneticileri AKP eski ilçe başkanının Etimesgut'ta aday olarak gösterilmesinin kabul edilemeyeceğini ifade etti. Akşener kürsüdeyken gerçekleşen protestoda “Akburak istifa”, “Zorlu istifa”, “Teşkilat istemiyor” sloganları atıldı. İlçe örgütünün tepkilerinin dindirilmeye çalışılması üzerine protesto arbedeye dönüştü.

AYM Kararı: 'Satılmış Siyonist' İfadesi Hakaret Değil, İfade Özgürlüğü AYM Kararı: 'Satılmış Siyonist' İfadesi Hakaret Değil, İfade Özgürlüğü

Medyascope'un haberine göre gerilim yaşanan bir diğer ilçe de Çubuk oldu. Habere göre Yıldırım, aday tanıtım toplantısında Akşener'e Çubuk Belediye Başkan adayı olarak, ilçe başkanı Halil İbrahim Özdemir'i tanıttı ancak Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak müdahale ederek belirlenen adayın Korhan Merki olduğunu söyledi. Bunun üzerine tansiyon yükseldi ve bir arbede daha yaşandı.

Parti kaynakları uzun süredir Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım ve Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak arasında sorun yaşandığını, yaşanan gerilimin de bunun sonucu olduğunu kaydetti. (HABER MERKEZİ)

Editör: Muhittin Botan