Karabağlı Ermeni yetkililer, dün akşam saatlerinde bir akaryakıt deposunda meydana gelen patlamada 20 kişinin öldüğünü duyurdu. Patlamanın sebebi henüz belirlenemedi.

AJANS65 TV - Dağlık Karabağ'da bir akaryakıt deposunda meydana gelen patlamada en az 20 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Karabağlı Ermeni yetkililer, 290 kişinin hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Ölü sayısının artmasından endişe edilirken, tedavi gören hastaların durumunun kritik olduğu belirtildi. Patlamanın sebebi henüz belirlenemedi.

Reuters haber ajansı, patlamanın Stepanakert'e (Hankendi) yaklaşık 6 kilometre uzaklıktaki Berkadzor bölgesinde meydana geldiğini bildirdi. Dağlık Karabağ'da 'Artsakh Cumhuriyeti' olarak adlandırılan ancak Azerbaycan'ın tanımadığı yönetimin aktardığına göre, kendilerine yakıt sözü verilen düzinelerce kişi patlamanın meydana geldiği tesiste sıra bekliyordu.

Patlama, Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağlı Ermeni temsilciler arasındaki görüşmelerin ikinci turundan sonra meydana geldi. Yetkililer, ateşkes kararının ardından dün ikinci kez bir araya gelmişti.

‘AKP'de Değişim Süreci Başladı, Yeni İstifalar Gelecek’ ‘AKP'de Değişim Süreci Başladı, Yeni İstifalar Gelecek’
Editör: İdris YILMAZ