Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı, 5 dakikalık “Diyarbakır’ı yaşa senfonik bestesi ve imaj” tanıtım filmi için 4 milyon TL harcama yaptığı ortaya çıktı.

AJANS65 TV - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımlarından Ali İhsan Su’nun geçtiğimiz yıl 5 dakikalık tanıtım videosu için 4 milyon TL harcadığı öğrenildi. Kayyım yönetimi, 2023 yılında “Diyarbakır’ı yaşa senfonik bestesi ve imaj” tanıtım filmi için doğrudan temin yöntemiyle alım yapılmak üzere Kısa Metraj Film, Reklam, Prodüksiyon Şirketi ile anlaştı. Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile söz konusu şirket arasında yapılan sözleşme doğrultusunda hazırlanan 5 dakikalık tanıtım filmi için ise 4 milyon TL bedel belirlendi.

AYM Kararı: 'Satılmış Siyonist' İfadesi Hakaret Değil, İfade Özgürlüğü AYM Kararı: 'Satılmış Siyonist' İfadesi Hakaret Değil, İfade Özgürlüğü

HARCAMA KALEMLERİ

Mezopotamya Ajansın’dan Müjdat Can’ın haberine göre sözleşmede, Senfoni Orkestrası’nın 2 günlük çekimleri için 50’si İstanbul, 200’ü Amed olmak üzere 250 günlük yurtiçi konaklama, 4 adet birinci sınıf Almanya-Türkiye uçak bileti, 16 adet Almanya-Türkiye normal bilet, yurtiçi 250 uçak bileti, yurtiçi transferler için 12 günlük vıp minibüs, bin öğün yemek organizasyonu gibi gider kalemleri yer aldı.

Tanıtım filmi, belediyeye kayyım olarak atanan Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun da yer aldığı lansmanla tanıtıldı. Söz konusu para 2 ay içerisinde 3 taksit şeklinde ödendi.

Kayyım yönetimi, 31 Mart’ta Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) kazandığı belediyeyi 3 Milyar 345 milyon TL borçlandırmıştı.(Kaynak)

Editör: Muhittin Botan