Kira Sınırı Kalktı: Ev Sahiplerinin Yeni Talepleri 'Pes' Dedirtti Kira Sınırı Kalktı: Ev Sahiplerinin Yeni Talepleri 'Pes' Dedirtti

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ağır bir yenilgi alan Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı bırakması için baskılar arttırılırken, Kılıçdaroğlu’nunson kez destdek isteyebileceği belirtiliyor. Hürriyet Gazetesi'nde Turan Yılmaz imzası ile yayınlanan kulis haberine göre Kılıçdaroğlu'nun kurultayda "Bu son kongrem" deme ihtimali artıyor.

AJANS65 TV - Kurultayda 1367 delege oy kullanacak. 150-200 delege boş oy verirse genel başkan seçimi 3. tura kalabilir. İddiaya göre, Genel Merkez çevreleri Kılıçdaroğlu’nu yıpratacak bu ihtimale karşı “Bu son kongrem. Yerel seçimlerden sonra mayısta partiyi yeniden kurultaya götürüp işi ehline vereceğim” mesajıyla kurultaya gitmesini önerecek.

İSTANBUL HAVAYI DEĞİŞTİRDİ

Önceki gün Bitlis seçimiyle birlikte 81 ilde kurultay sürecini tamamlayan CHP’de kâğıt kalem elde delege hesapları yapılmaya başlanırken, genel merkezciler de değişimciler de kendilerinin önde olduğunu açıkladı. Tarafsız gözlemcilere göre ise, İstanbul kurultayıyla değişen hava hesapları karıştırdı. Seçilmiş delegelerde genel merkez, doğal delegelerde değişimciler ağırlıkta ancak her iki taraf açısından da açık ara denebilecek bir ağırlık oluşmadığı için kurultay süreci bıçak sırtı bir yarışa sahne olacak.

‘SON KONGREM’ SEÇENEĞİ

Kulislerde, “Bu ihtimal gerçekleşirse hem Kılıçdaroğlu’nun kendisi hem de yeni dönemde partiyi birlikte yöneteceği PM listesi yaralı bereli seçilmiş olur” değerlendirmesi yapılıyor. Genel Merkez çevrelerinin bu ihtimale karşı Kılıçdaroğlu’na, “Bu benim son kongrem. Seçimlerden sonra mayıs ayında partiyi yeniden kurultaya götürüp işi ehline verip, gemiyi de sağlam limana sağ salim bağlarım” mesajıyla kurultaya gitmesini önermeye hazırlandığı konuşuluyor.

Editör: İdris YILMAZ