Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde gündeme dair açıklamalar yaptı. Şimşek, "İlave adımlar atacağız. Bu adımlar daha çok maliye politikası alanında olacak" dedi.

AJANS65 TV - Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu. Şimşek, Türkiye'nin makro ekonomik sorunlarıyla ilgili olarak, "OVP'ye baktığımızda en büyük önceliğimiz fiyat istikrarı. Bunu destekleyici nitelikte mali disiplin öngörüyoruz. Türkiye'de sanayide dönüşümden kastımız ekonomideki kompleksiteyi artırıp Türkiye'deki sanayideki dönüşüm üzerinden zenginleşmesini refah olmasını sağlamak" dedi.

‘Generalin Aracıyla İnsan Kaçakçılık Yapılmış’ ‘Generalin Aracıyla İnsan Kaçakçılık Yapılmış’

"Hedefimiz sağlıklı, sürdürülebilir yüksek büyüme" vurgusu yapan Şimşek, "Merkez Bankamızın dezenflasyon patikası var. 2023 Haziran ayı ile 2024 Haziran dönemini hiçbir zaman dezenflasyon dönemi olarak görmedik. Biz bunu geçiş dönemi olarak gördük. Dezenflasyon bu dönemin ikinci yarısında başlayacak. Dolayısıyla dezenflasyona geçiş için para politikasında normalleşme süreci gerekiyordu. Ve bunu şu anda Merkez Bankamızın ifadesi ile başarmış durumdayız. Türkiye'nin makro ekonomik sorunlarını çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

"İlave adımlar atacağız. Bu adımlar daha çok maliye politikası alanında olacak" diyen Mehmet Şimşek, "Enflasyonu düşürmek bir süreç işidir, zaman alıyor. Türkiye'nin makro ekonomik sorunlarını çözeceğiz" dedi.(HABER MERKEZİ)