Diyarbakır’da çekilen kura sonucunda kendisine AFAD konutu çıkan, yerine kayyum atanan Diyarbakır’ın tutuklu belediye başkanı Selçuk Mızraklı, kurada çıkan deprem konutunu reddetti. Mızraklı, konutun çadırda veya konteynerde yaşayan bir hak sahibine verilmesini istedi.

AJANS65 TV - Dibarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı iken tutuklanarak cezaevine konulan ve yerine kayyım atanan Dr. Selçuk Mızraklı, kendisine çıkan AFAD konutunu reddetti. Diyarbakır'da 20 Şubat'ta düzenlenen deprem konutlarının kura çekiminde 3+1 ev çıkan Mızraklı, sosyal medya hesabından evi istemediğini paylaştı.

AFAD’TAN JET AÇIKLAMA

AFAD Diyarbakır İl Müdürlüğü de yaptığı açıklamada, Mızraklı'nın başvurusunun iptali için noter onaylı feragatname ile Valiliğe (AFAD) başvurabileceğini bildirdi.

HANGİ PAYLAŞIMI YAPMIŞTI?

Mızraklı, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Halkımın iradesini hiçe sayıp yerime kayyım atayanların, 4,5 yıldır hukuksuz bir şekilde beni tutsak edenlerin, gerek pandemi gerekse deprem süreçlerinde şehrimde halkımla beraber olmamı engelleyenlerin elinden çıkmış işlerde ben olmam."

"Yalnız namuslu bir iş yapıp çadırda, konteynerde olan bir hak sahibine versinler. Amed’in başı hep diktir. Hiçbir güç eğemedi, eğemeyecek."

Mızraklı'nın evi reddetme gerekçesi, hukuksuzluğa maruz kaldığını ve halkıyla birlikte olmasının engellendiğini vurgulamak.

Kurban Bayramı Mesajları Kurban Bayramı Mesajları

Mızraklı'nın konutu reddetmesi sonrası AFAD'ın ne yapacağı merak konusu.

Editör: Muhittin Botan