İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) için iddialı olan isimlerden bir tanesi olan Cumhur İttifakı Murat Kurum, anketlerde 1,8 puan önde olduğunu söyledi.

AJANS65 TV - Büyük bir çekişmeye sahne olması beklenen İBB seçimlerinin iddialı ismi Murat Kurum Katıldığı Akit TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kurum, seçimlere kendi adaylarıyla giren Yeniden Refah Partisi (YRP) ve mütedeyyin seçmene yönelik çağrı yaptı.

Danıştay Hakimi: Yargı Hiç Bu Kadar Bozulmamıştı Danıştay Hakimi: Yargı Hiç Bu Kadar Bozulmamıştı

Kurum, YRP ile mayıs seçimlerinde aynı ittifak içerisinde mücadele ederek zafer kazandıklarını söyledi.

Seçmenlerin 31 Mart'ta önlerindeki tabloya bakarak karar vereceğine inandığını vurgulayan Kurum, ''Burada CHP'ye kazandırmanın ne anlama geldiğini Yeniden Refah Partili seçmenimiz de Saadet Partili seçmenimiz de Gelecek Partili ve DEVA Partili seçmenimiz de net şekilde biliyor. Sandıkta milletimizin geçmişe dönüp bakarak, bu oyların kime nasıl faydası olduğunu düşünerek hareket edeceğine inanıyoruz." dedi.

‘DEM PARTİ STANDINA GİDECEK Mİ’

İstanbul'da herkesin oyuna talip olduğunu vurgulayan Kurum, "DEM Partililerin standına uğrar mısınız?" sorusuna, "Oraya da öbür tarafa da uğrarım. Derneğine de vakfına da giderim. Alevi vatandaşlarımızın tüm vakıflarına, derneklerine gidiyorum" yanıtını verdi.

Kurum, kırmızı çizgisinin ''terör'' olduğunu belirterek "Teröre karşı söylemde netiz. Her türlü terör odağına karşı duruşumuz bellidir. Terörün dışında herkes de bizim kardeşimizdir." dedi.

KURUM OY ORANINI AÇIKLADI

"Elinizdeki güncel anket verileri nelerdir?" sorusuna da Kurum, "31 Mart akşamı kazanacağız. Bunu gittiğimiz her yerdeki coşkudan, heyecandan, azimden görüyoruz. Sahadaki ilgi, sevgi doğal anketi gösteriyor. 1-1,5 puan biz öndeyiz dediğimiz yerden bunun üzerine koya koya gidiyoruz. Şu an 1,8 puan fark var. Bazı araştırma şirketleri bunun çok daha üzerinde olduğunu da ifade ediyorlar. Üzerine koyarak farkı aça aça büyük bir zaferi kazanıyor olacağız." yanıtını verdi.(HABER MERKEZİ)