Marmara İmam Hatip Lisesi öğrencisi bir çocuğun Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik yaptığı hareketler sonucunda gözaltına alındığı açıklandı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre A.E.S.nin çocuk şube tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

HABER MERKEZİ / AJANS65 TV

Marmara İmam Hatip Lisesi öğrencisi A.E.S. isimli 17 yaşındaki çocuk, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ile bir takım hareketler yapması sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı. Olayın kısa sürede yayılması ve kimi sosyal medya hesaplarında çocuğa ilişkin TC kimlik numarası da dahil olmak üzere tüm bilgilerinin paylaşılması sonrasında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak A.E.S.nin çocuk şube tarafından gözaltına alındığını açıkladı. Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

Adana'da Fırtına ve Sağanak Etkili Oldu: Çatı ve Reklam Panoları Uçtu, Kule Vinç Devrildi Adana'da Fırtına ve Sağanak Etkili Oldu: Çatı ve Reklam Panoları Uçtu, Kule Vinç Devrildi

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakarette bulunan A.E.S adlı şüpheli İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınmıştır.

İdari ve adli süreç başlatılmıştır.”

https://twitter.com/TC_icisleri/status/1704390209377304697

Editör: İdris YILMAZ