Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde AKP’nin adayı Davut Arzu’nun, muhtar ve imamlarla bin 200 oy karşılığında 2 milyon TL'lik sözleşme yaptığı ortaya çıktı.

AJANS65 TV - Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde AKP’nin adayı Davut Arzu’nun Halıören, Görece,  Döğrük ve İltaş mahallelerinde bin 200 oy çıkması üzerine muhtarlarla anlaşmaya vardığı iddia edildi. Sanal medyada paylaşılan ıslak imzalı sözleşme belgesinde imamların da olaya dahil olduğu görüldü. İmzalanan sözleşmede bu mahallelerde AKP’nin adayına bin 200 oy çıkması karşılığında teminat olarak 2 milyon TL’nin Haliören Mahalle imamı Mahfuz Bilgiç’e teminat olarak verileceği belirtildi.

Dün imzalandığı iddia edilen sözleşmede ilçeye bağlı Haliören Mahalle muhtarı Kamil Bülbülcü, Haliören mahalle imamı Mahfuz Bilgiç, Görece mahalle muhtarı Sabah Özpınar, Döğrük Muhtarı Mahmut Özgülter ve ismi net okunmayan Duman soy isimli kişi ve AKP’nin adayı Davut Arzu’nun imzası yer aldı.

MUHTAR: HABERİM YOK

Konuya dair aradığımız Döğrük Muhtarı Mahmut Özgülter, “Haberim yok. Kim yapmış bilmiyorum. Bunlar yalan felandır, bunlardan bilgim yok. Haberim yok” dedi.  

İran’a Karşı Atmosfer Dışına Çıkan Füzesavarlar mı Kullanıldı? İran’a Karşı Atmosfer Dışına Çıkan Füzesavarlar mı Kullanıldı?

'BÖYLE BELGE VARSA ASLI DA VARDIR'

Islak imzası bulunan Halıören Mahalle muhtarı Kamil Bülbücü ise ilk olarak “Hayır” yanıtını verdi. Belgenin nerede bulunduğunu soran Muhtar, “Böyle bir şey yok, kim yapmışsa da niye sosyal medyaya veriyor” sözleriyle tepki gösterdi. Bülbücü, “Böyle belge varsa aslı da vardır. Böyle bir sözleşme illaki vardır. Bunu yapanı ortaya çıkarmamız lazım. Siz zaten belgeyi görmüşsünüz” diyerek, belgeyi onayladı.

AKP’Lİ ADAY: İMZA BANA AİT DEĞİL 

Son olarak aradığımız AKP’nin adayı Davut Arzu ise,“Madem öyle 3 gün önce yayınlasaydılar. Seçim akşamı neden yayınladılar. Öyle bir şey yok” dedi. Sanal medya hesaplarından 1 aydır söylemedikleri yalanın kalmadığını ifade eden Arzu, “Kazasız, belasız bu seçimi atlatalım diyoruz. Seçim için bu kadar adice saldırı olmaz. Kimsenin kafasına silah mı dayıyoruz. Oyunu veren verir vermeyen vermez. Bu kadar yalan dolan olmaz” dedi.

Muhtarlarla aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle diyaloğa geçtiğini belirten Arzu, “Birbirinizi öldürün mü diyelim. İki aile arasındaki arazi anlaşmazlığı var. Siz aynı ailedensiniz. Ben başa gelince bu işi çözeceğim dedim. Birileri yazmış çizmiş orada. İmza taklittir. Yok, bu kadar para ver, bu kadar şey yap. Bu kadar adice seçim olmaz” ifadelerinde bulundu.(MA)