Fatih Çiftçi'ye "Hırsız" Diyen Gazeteci'ye Açılan Dava Yargıtay'dan Geri Döndü Fatih Çiftçi'ye "Hırsız" Diyen Gazeteci'ye Açılan Dava Yargıtay'dan Geri Döndü

Van'ın Erciş ilçesinde yaşanan çöp sorunu yurttaşları bıktırdı. Kayyum yönetimindeki Erciş Belediyesi'nin, çöp toplama ve altyapı hizmetlerindeki yetersizlikleri tepkilere yol açarken, ilçede yaşayan yurttaşlar belediyenin çevre ve altyapı sorunlarına karşı gösterdiği ilgisizlikten şikayetçi.

İDRİS YILMAZ / AJANS65 TV

ERCİŞ – Van’ın tarihi ilçelerinden bir tanesi olan Erciş ilçesinin çöp sorunu ile başı dertte. İlçenin Salihiye Mahallesi'nde yaşayan ve durumu Ajans65Tv'ye  anlatan Burhan Çiftçi, "Evimizin önündeki çöp dağlarından ötürü kokudan oturamıyoruz" dedi. Açıklamalarına devam eden Çiftçi şu ifadeleri kullandı:

"Belediye yetkililerine defalarca ulaşmaya çalıştık ama bir çözüm üretilmedi. Çöplerin her gün toplanması gerekirken, haftalarca sokaklarımızda birikmeye devam ediyor."

Belediyenin çöp toplama ve diğer temel hizmetlerdeki aksaklıkların altını çizen Çiftçi, "Sesimizin duyulmasını ve sorunların bir an önce çözülmesini istiyoruz," ifadelerini kullandı.

Erciş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlü Tevfik Doğu ile yaptığımız telefon görüşmesinde çöplerin düzenli olarak alındığını söyledi. Doğu, "Rutin olarak çöplerimizi alıyoruz. Ben ekiplere talimat vereceğim, söz konusu alanlarla ilgilensinler" açıklamasını yaptı.