Özgür Özel: "Erken Seçimden Kaçmam, Bunun İçin Koşarım"
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, erken seçimle ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirttiği açıklamasında, seçimden kaçmayacağını vurguladı. BirGün yazarı Doğan Tılıç'a konuşan Özel, “Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence 1.5 yıl sonra erken seçim olur” ifadelerini kullandı.

Rejim Eleştirisi ve Muhalefet Stratejisi
Özel, otokrasi ve tek adam rejimi eleştirilerini geri almadıklarını belirterek, “Bu rejimi değiştirmek için sadece söylem düzeyinde sert polemiklerin seçmene işlememesi. Meseleyi karşılıklı sürekli ateş halinden çıkararak, iktidara oy veren seçmenin sorunlarını dile getiren bir muhalefet hattı izlemek gerekiyor,” dedi. CHP’nin terör örgütleriyle birlikte hareket eden, yönetemeyecek bir parti gibi gösterildiğini belirten Özel, buna karşı politika izlediklerini ifade etti.

Normalleşme Adımları ve Asgari Ücret Konusu
Gündemdeki "normalleşme" adımlarıyla ilgili konuşan Özel, “Ben MHP olmasa da AKP olmasa da normalleşirim. Benim derdim onların seçmenleriyle normalleşmek,” dedi. Ayrıca, asgari ücrete zam verilmemesi durumunda sokaklara döküleceklerini belirten Özel, “Geçinemiyoruz mitingine DİSK, Hak-İş ve Türk-İş başkanlarını arayıp davet ettim. Mücadele müzakere dengesi bu,” dedi.

Erken Seçim Öngörüsü
Özel, erken seçimle ilgili olarak, “Türkiye ilk seçimde Erdoğan yönetiminden kurtulacak. İlk seçim dediğim 2028 değil. Ben 31 Mart seçim sonuçlarını araçsallaştırarak seçim istemeyeceğimi söyledim. Bu seçim istemiyorum demek değil. En çok ben istiyorum. Vatandaş da, anketler gösteriyor ki, yavaş yavaş seçim istemeye başladı. Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence seçildikten 2.5 yıl sonra, bugünden 1.5 yıl sonra erken seçim olur. Ben erken seçimden kaçmam, bunun için koşarım,” dedi.

Özgür Özel’in açıklamaları, Türkiye'de siyasi gündemin sıcaklığını koruduğunu ve erken seçim beklentilerinin arttığını gösteriyor.

Erdoğan, ABD'ye 5 uçakla gitmiş: 'Dünya lideri olmak kolay değil' Erdoğan, ABD'ye 5 uçakla gitmiş: 'Dünya lideri olmak kolay değil'


 

Editör: İdris YILMAZ