AKP'de İstifa Depremi: Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz Görevinden Ayrıldı

AKP Gaziantep İl Başkanlığı'na Fatih Fedaioğlu'nun getirilmesinin ardından, AKP Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, istifa edeceğini duyurdu. Bugün ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısında Yılmaz, partinin yerel seçimlerdeki kayıplarının ana sebeplerini ve parti içi sorunları eleştirdi.

Seçim Kayıpları ve Yanlış Aday Belirleme

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Şehitkamil Belediyesi'nin CHP'ye geçmesinin ardından, Yılmaz, mevcut başkan Rıdvan Fadıloğlu'nun aday olmak istemediğini ancak zorla aday gösterilerek ilçeyi kaybettiklerini belirtti. Yılmaz, "Cumhurbaşkanımız başkanlığında yapılan üst kurul toplantısında Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Erkan Kandemir, gerçek anketi değil de kendi belirledikleri yüksek oranlı anketi Cumhurbaşkanımıza sundular," dedi.

Parti İçindeki Yanlış Bilgilendirme

Yılmaz, AKP Genel Merkezi’nde bazı yetkililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı doğru bilgilendirmediğini iddia etti. "Cumhurbaşkanımız, ülke içinde ve dışında bu kadar sorunla mücadele ederken, bazı genel merkez yetkilileri hâlâ saha ve parti tabanı ile ilgili gerçekleri doğru ve olduğu gibi aktarmayarak en büyük kötülüğü yapıyorlar," ifadelerini kullandı.

'Değişim Hareketini Başlatmak Adına...'

Yılmaz, "Tabanın sesi olarak istifa kararını aldım," diyerek, istifasının genel merkez yetkililerine örnek olmasını umduğunu belirtti. "Partimden istifa etmiyorum. Sadece partideki görevimden, Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek ve partimizde değişim hareketini ilçemizden başlatmak adına, kendi isteğim ve irademle istifa ediyorum," dedi.

Tur  Otobüsü Park Halindeki Araçlara Çarptı :  1 çocuk öldü, 33 yaralı Tur Otobüsü Park Halindeki Araçlara Çarptı : 1 çocuk öldü, 33 yaralı

İlçe Yönetimi de İstifa Etti

Mehmet Yılmaz'ın açıklamalarının ardından, Şehitkamil ilçe yönetimi de toplu olarak istifa ettiklerini açıkladı. Bu gelişme, Gaziantep'te AKP içindeki iç çekişmelerin ve sorunların daha da derinleştiğini gösteriyor.

Kaynak: Cumhuriyet